Како по 40 години изгледа девојчето од „Тhe Exorcist“ (Фото)


Пред 40 години „Тhe Exorcist“, преплаши илјадници луѓе. Од 1978 година, па се до денешен ден, речиси и да нема филм кој може да се спореди со стравот кој го предизвикува токму ова филмско ремек дело.

Screamer_Girl„Тhe Exorcist“ е снимен според истоимената новела на авторот Вилијам Петер Блејти, во која наводно е опишана вистинска случка од 1949 година во градот Котиџ Сити, Мериленд.

Режисерот на филмот, Вилијам Фридкин, во текот на снимањето на филмот придржувал до исказите и сведочењата опишани од страна на свештеникот, докторот и медицинските сестри.

Линда Блер, која освои Златен Глобус и беше номинирана за наградата Оскар за улогата на 14-годишната Реган, денес има 54 години. Малкумина знаат дека после овој филм таа добивала со години бројни смртни закани, па морала насекаде да оди во придружба на телохранители.

Еве како изгледа таа денес

Actors-from-Horror-Movies-Then-and-Now-7_thumb-644x325

MV5BMTgyMjM1NTMxNl5BMl5BanBnXkFtZTYwOTYzMjQ2._V1_SX640_SY720_

linda-blair

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1