Какво ќе биде времето деновиве – очекувајте пресврт


Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно и свежо време. Температурите ќе се искачат до максимални температури од 20 степени.

Во следните три дена се очекува температурите да растат но во среда се најавуваат студени утра со пад на температурите и до нула.

Во среда се очекува малку до умерено облачно и потопло со слаб до умерен јужен ветер од денес со максимални дневни температури од 16°С до 23°C.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1