Какво време не` очекува до недела?


Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со повремени локални врнежи од дожд.

Температурата ќе се движи од 9 до 17 степени.mk skopje vodno sonce22

Во Скопје ќе биде променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со повремени локални врнежи од дожд.

Температурата ќе достигне до 17 степени.

Под влијание на влажен бран утре попладне, во текот на ноќта, како и во четврток ќе има врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2).

Во петок и сабота времето ќе биде претежно стабилно, а од недела повторно ќе има локални врнежи од дожд.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1