Каменуван автобус во Припор – повредена девојка


avtobus-kamen500Непознати лице вчера вечерта го каменувале автобусот на ЈСП „58“ во скопски Припор.

Инцидентот се случил на последна автобуска постојка на бр. 24 во Припор, кога лицата при каменувањето скршиле две прозорски стакла, а во видливи повреди се здобила патничката М.А.(18) од с.Чифлик.

Се преземаат мерки за откривање на сторителите.

Kurir

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1