Канео на насловнта страна на National Geographic (ФОТО)


Фотографијата на манастирот “Св. Јован Богослов Канео” се најде на насловнта страна на специјалниот додаток Травелер на “National Geographic”. Прекрасната фотографија го промовира западен Балкан и неговите убавини во туристичка дестинација која мора да се посети.

Фото – ЗаСе

nationalgeography-ohrid-448x640

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1