Вработена во „Охис“ доживеала инфаркт за време на протестот


Жена, вработена во Охис доживеа инфarkт додека траеше протестот на работниците. Жената заврши во болница, информира A1on.

ohis1-386x272Работничката, велат, без сини картони го поминала болничкиот преглед, што е само потврда дека судбината на овие луѓе што денеска протестираа е во немилост на сопственикот – државата, која им должи 16 плати, не се плаќаат ниту придонеси, а фирмата тоне во милионски загуби.

Тие денеска го блокираа центарот на Скопје и со протест го побараа своите права

Досега нема ниту една компанија која е заитересирана за нов газда на хемискиот загубар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1