Катар победи и оди во полуфинале – играчите станаа милионери, добија стан и масерати


Репрезентацијата на Катар е третата неевропска селекција која има изборено пласман во полуфиналето на Светските првенства во ракомет. Пред нив тоа им успеа на Египет (2001) и на Тунис (2005).katar

Како што најавија пред овој меч, челниците на федерацијата на секој играч  за победа во четврфиналето ќе добијат стан во елитната населба на вештачкото острово во Доха, Масерати и милион долари!

Полјаците во вториот четвртфинален меч, исполнет со голем број на резултатски пресврти, славеше победа над фаворизираната Хрватска со 26:24.

Која ќе биде втората полуфинална двојка на Мундијалот, ќе дознаеме вечерва откако ќе бидат одиграни преостанатите два четвртфинални натпревари во кои се среќаваат, Шпанија – Данска и Словенија– Франција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1