Катица Јанева побарала апанажа


Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која сè уште е во притвор како осомничена во аферата „Рекет“, побарала апанажа.

Ова го соопшти првиот човек на Комисијата за избори и именувања, Илија Димовски, кој додаде дека Јанева го доставила барањето преку нејзината адвокатка Ирена Фрчковска.

Се работи за едногодишна исплата којашто им се дава на службениците по истекот на нивниот мандат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1