Катица вели „Милошоски се занесува” – Тој и врати „прочитај некоја книга”


Нов хаос настана околу СЈО по сите расправии околу амандманите и иднината на Обвинителството кои ги имаше до неодамна.

– Имам позитивни сигнали дека Законот за јавно обвинителство ќе биде донесен во најбрз можен рок и ќе видиме како Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ќе продолжи да работи. Меѓународната заедница дава јасни насоки, а и власта, освен опозицијата, која е лично засегната. изјави вчера специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, одговарајќи на новинарски прашања пред настанот што се одржува во Клубот на пратеници во Скопје.Таа додаде дека Антонио Милошоски од ВМРо кој е вклучен во процесот се занесува многу во своите изјави.

На ова не и остана должен ни тој, па се огласи на Твитер.

Веќе со месеци партиите не можат да се договорат околу законот за СЈО.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1