ФОТО: Имал само 20 години – Ова е убиеното момче синоќа во Белград


Мигрант од Авганистан синоќа е убиен во Белград, пренесува „Курир.рс“

20- годишниот мигрант последен пат бил виден неколку часа порано, а според неофицијални извори пред кафуле во Белград настанала тепачка, а потоа еден од нив со нож го прободел во гради.

Полицијата уапси 17-годишен Авганистанец за убиството, се очекуваат повеќе детали.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1