Кавадарчанка се бори за живот, ја претепал сопругот


Жена од Кавадарци, која била нападната од својот сопруг и е во животна опасност, попладнево била хоспитализирана на скопските клиники.

Случајот го потврди и полицијата.tepacka1-1-

– Во 15:30 часот во Полициската станица од општа надлежност – Кавадарци, кавадарчанец пријавил дека ја нападнал сопругата во нивниот дом. Полицијата излегла на лице место и жената била однесена во Медицински центар Кавадарци, а потоа префрлена на скопските клиники во животна опасност, изјави Анита Стојковска, портпарол на СВР Велес.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1