Ќе понудел некој поевтино греење? – наводно Елем Енергетика


“ЕЛЕМ Енергетика” планира да понуди пониски цени и 24 часовно греење на граѓаните на неколку скопски општини, пишува прес 24

Енергетика нуди греење за 40 денари по квадратен метар (25% пониска од цената на Топлификација) и 24 часовно греење. Интересот кај граѓаните се очекува да биде голем.

,,Имаме голем интерес од граѓаните, како и од згради и месни заедници за користење на нашата топлинска енергија. Но, треба да се завршат разговорите со куќните совети и локалните самоуправи за да се види дали економски е исплатливо. Не станува збор за рушење на монопол. Нашите капацитети се мали во споредба со она што го има Топлификација – вели портпаролот на ЕЛЕМ, Мирче Котевски, додавајќи дека засега е рано да се зборува за проширување на дејноста на цела територија на Скопје, пишува прес 24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1