Ќе се снима „Топ Ган“ 2 – Том Круз повторно во главна улога


Од снимањето на првиот дел на култниот „Топ Ган“ поминаа речиси три децении, а наскоро ќе започне и снимање на ново продолжение.

tom kruzГлавната улога ја имаше Том Круз, кој и овојпат ќе се појави како пилотот Маверик.

Тој вели дека е многу возбуден околу овој проект, но признава дека има неколку грижи кои го мачат.

– Ќе биде забавно да видиме како ќе се однесувам пред камерите 30 години откако го снимивме првиот Топ Ган, изјави актерот кој е загрижен околу тоа дали ќе биде доволно секси.

Том веднаш прифати да го снима продолжението на иконскиот филм и да го глуми секс симболот од средината на 80-тите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1