Ќе ви се преврти стомакот – Издрогирано детенце на битпазар? Ги контролира ли некој просјаците со деца? (Фото)


Овој просјак со месеци наназад секој ден е на иста локација. На Битпазар пред магацините и тоа во близина на полициската станица. Секогаш е со ова детенце во рака, кое нема повеќе од 3 годинки.

Фотографиите ни ги испрати револтирана читателка на МKnews која вели дека детето секогаш – ама баш секогаш спие како ,,заклано,, во рацете на просјакот. prosjak1

,, Револтирани од глетката неколку минувачи му се пуштивме на просјакот и го прашавме зошто детето постојано спие и дали е издрогирано. го натеравме да го разбуди за да видиме дека е добро. Верувајте ми се преврте желудникот кога видов дека и покрај тоа што тој буквално го тресеше дететенцето во обид да го разбуди и да се оттараси од нас, детенцето неможеше да се разбуди. Не сакам ни да помислам што му даваат за да спие тоолку за да биде мирно додека човеков не собере дневница од просјачење!!!!!!

Барам некој итно да реагира бидејќи ако вака продолжи, на ова ладно да го влече со себе СИГУРНО НА КРАЈ ЌЕ ГО УБИЕ ОВА МАЛО ДУШИЧЕ, вели читателка на Mknews

prosjak

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1