Ќе ви се заледи крвта: Овој руски изум и најмирното куче го претвора во застрашувачки ѕвер


Многумина кои се одлучиле да чуваат „опасни“ кучиња, за да се чувствуваат побезбедно кога ги носат на прошетка можат да го искористат овој изум кој моментално е тренд во Русија.
На рускиот пазар се појави многу чуден изум кој ја олеснува работата на љубителите на кучиња.kuce zver
Се работи за изум на руска компанија, поточна за вештачка муцка (кошница) која изгледа како реална. Со оваа маска сопствениците можат мирно и слободно да ги шетаат кучињата, а исто така маските ги заштитуваат и самите кучиња од некои други поголеми, бидејќи маската изгледа застрашувачки.
Маската воопшто не им смета на кучињата, можат нормално да дишат и отвараат уста. Направена е од нетоксични материјали и не постои можност да се повреди “најдобриот пријател на човекот”.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1