Ќерката на Синди Крафорд – слика и прилика на мама!


Нејзината мајка е познат супер модел од 90-тите, а се уште важи за една од најубавите жени на светот. 13-годишната Каја Гребер е на пат да и ја превземе титулата на својата мајка Синди Крафорд, од која очигледно ја наследила убавината.kerka-sindi-kraford500

 

Фотографијата ја поставил нејзиниот татко Ранде Гребер на својот Инстаграм профил, а Каја добила само позитивни комплимети за неа.

Многумина на 13-годишната ќерка на познатиот супермодел и предвидуваат успешна кариера на модните писти,  доколку реши да тргне по стапките на нејзината мајка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1