Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ ја сними првата песна, македонскиот хитмејкер стои зад истата


Анастасија Ражнатовиќ, тргнува по стапките на својата мајка. Ќерката на Цеца ја сними својата прва песна, а за истата има е видео запис.

Првата песна Анастасија ја снимила на 16 мај во Скопје и истата го носи името „Совршен пар“. Музиката, текстот и аранжманот ги потпишува Дарко Димитров, јавуваат српските медиуми.

-Мораше да помине некое време и да се создадат сите услови за објавување на мојата прва песна, а пред се да бидам сигурна дали сакам навистина да се впуштам во она што со години го посакував. Горда сум што некои случувања во животот ги искористив и успеав тие да се преточат во текст за песната „Совршен пар“, па сега на публиката е да одлучи како ќе им се допадне. Јас сум нетрпелива, порачува Анастасија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1