Киднапиран скопјанец: Го пикнале во автомобил и го тепале


Вистински хорор преживеал 36-годишниот Љ.Т. во текот на вчерашниот ден. Околу 15 часот во Момин Поток три вооружени лица насилно го внеле Љ.Т. во автомобил каде го удирале.

kidnapiran44

Но, хоророт не застанал тука, скопјанецот бил однесен во угостителскиот објект Пеливан каде повторно бил малтретиран и тепан од една од просториите, по што бил пуштен.

Полицијата набрзо ги привела тројцата напаѓачи, станува збор за лицата С.М.(28), Д.М.(52) кои се татко и син и нивниот роднина Џ.М.(30) сите од Скопје.

По целосно документирање на настанот против истите ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1