Киднапирано момче во Скопје


Околу 12:40 часот во петок на паркингот пред Природно-математички факултет, од страна на И.С.(26) и В. С.(25) било извршено противправно лишување од слобода на О. Ј.(23) . јавува Телеграф повикувајќи се на полициски извори.

policijaMKDДвете момчиња насилно го внеле во автомобил „Тико” и го однеле во парк шумата „Гази Баба”. Но случајот бил пријавен и грабнувачите се пронајдени од страна на полициските „алфи“ и се приведени, дознава Телеграф.мк од полициски извори.

Се утврдуваат причините за киднапирањето

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1