Километарска колона на патарините во Македонија


avtopat1428947640_thumb_medium490_0

Фото – Дума.мк

Околу три километри долга колона од возила вечерва е формирана на патот Велес- Скопје. Зголемената фрекфенција на возила, како последица од завршувањето на празникот, го создаде метежот на автопатот.

Автомобилите полека се движат од Штипска клучка , кај Велес, се до наплатната станица Отовица. Патници велат дека има застој во сообраќајот и се чека долго, поточно се стои во место.

Никој од нив незнае како и кога ќе го заврши патувањето до Скопје со оглед на тоа што автопатот се поправа и движењето на повеќе места е само на една коловозна лента

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1