Кочани – Цела година уценувал и силувал жена


Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против М.Л. (46) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.

Во периодот од ноември 2017 до 9 јули годинава година во неговиот дом во Кочани пријавениот, со закана дека ќе објави слики со компромитирачка содржина, во неколку наврати извршил обљуба врз женско лице од Кочани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1