Кога ќе му се суди на монструмот кој ја уби Тијана ?


Судењето на монструмот Драган Ѓуриќ кој е осомничен за убиство на 15-годишната Тијана Јуриќ ќе започне во јануари идната година.Tijana-Dragan-500

 

Според неофицијални информаци од истрагата завршено е вештачењето на облеката и предметите, но не и на возилото со кое месарот управувал ноќта кога тој ja грабнал, претепал, силувал и убил 15-годишната Тијана.

До почетокот на судењето обвинетиот ќе остане во затворот во Суботица.

Додека се чека подигнување на обвинението против убиецот Ѓуриќ, семејството на Тијана и понатаму се залага за донесување на „Тијанин закон“ според кој полицијата ќе започнува истрага веднаш по изчезнувањето на некое лице.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1