Кои славни личности се роднини?


Кралицата Елизабета и Џони Деп, Селин Дион и Џастин Бибер, Барак Обама и Бред Пит, како и Кејт Мидлтон и Гај Ричи, се само дел од популарните светски личности кои имаат роднински врски

03022014214113_dip i elizabetaИнтернет сајтот „Фајнд мај паст“ на својата страница ги објави роднинските врски меѓу познатите личности. Резултатите се повеќе од интересни, а за некои светски ѕвезди сигурно не би помислиле дека се роднини.

Кралицата Елизабета втора и Џони Деп, се далечни роднини и тоа по 20 колено. Двајцата се потомци на англискиот владетел Едвард трети кој починал во далечната 1377 година.

Мадона и Камила Паркер Боулс се роднини по 9-то колено. Кралицата на поп музиката и сопругата на принцот Чарлс, се потомци на Канаѓанката и Маделајна Ернард и нејзиниот сопруг, столарот Захариј Клоутер, кои живееле во 17 век.

Нема да верувате, но заеднички предци имаат и Барак Обама и Бред Пит. Во прашање е човек од Вирџинија, Едвин Хикман, кој е нивен „дедо“ и кој починал во далечната 1769 година. Двајцата се роднини по 10-то колено.

Анџелина Џоли е далечна роднина на Хилари Клинтон, а роднински врски имаат и Кејт Мидлтон и Гај Ричи и тоа по 6-то колено.

По 10-то колено, роднини се и Селин Дион и Џастин Бибер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1