Кој ги трошел парите за малата Тијана – трагедијата која го крена Балакнот на нозе


Во Обвинителството во Белград наредна недела ќе има сослушување за случајот со смртта на малото ангелче Тијана, големата трагедија која го зави Балакнот во црно. Покрената е постапка против мајката и таткото на малата Тијана, Јелена и Небојша Огњатовиќ кои се осомничени за перење пари.

tijana

Обвинителството бараше и меѓународна помош за да се види на кои сметки имале пари родителите на Тијана. Тие се обвинети дека на две сметки скриле 118.414 долари.

За потсетување, по смртта на малото девојче, родителите одбија да ги дадат парите собрани за лекувањето, за кои дефинитивно Балакнот се крена на нозе.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1