Кој се се’ проституирал – полицијата пронајде каталог со цени


Српската полиција уапси маж осомничен дека организирал таканаречена „елитна проституција“ низ Белград и пошироко додека за бавење со проституција привела пет девојки, кои надлежните ги казниле со по 8 дена затвор или со парична казна до 400 евра.prostitucija

За време на апсењето кај осомничениот пронајдени се „четири мобилни телефони, лаптоп, како и 16 мобилни телефони со „златни броеви““, соопшти МВР. Пронајден е и табеларен приказ на заработка, евиденција на расходи, план за проширување на работата и упатство за однесувањето и обврските на девојките.

Во лаптопот и мобилниот на осомничениот биле пронајдени и пораки, адреси на одредени лица, како и каталози на разголени девојки, пишува српски Курир.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1