СЕ ИМА: Мајка однела 3 год дете на тетовирање – детето вришти плаче (Видео)


На видеосервисот ЈуТјуб се појави снимка на која може да се види мајка која го држи нејзиниот тригодишен син кој вреска и плаче додека го тетовираат.

tetoviranje deteЖената во текот на тетовирањето се обидувала да го контролира нејзиното дете, додека тоа вреска во агонија на секој допир со иглата.

Се верува дека снимката е направена во Хавана на Куба, а предизвика огромен бес кај јавноста.

– Ова очигледно е бездушност. Тие луѓе би требало да бидат уапсени и осудени на затворска казна, е еден од коментарите.

– Иако и самата ги сакам тетоважите, морам да речам дека ова е одвратно. Треба да ја уапсат поради злоставување на деца, напиша Клер од Велика Британија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1