Конечно лесно до Дубаи – се воведува директен лет Скопје – Дубаи


 

„Флајдубаи“ најави дека почнува со воведување директни авионски летови Дубаи – Скопје и Букурешт. Од Скопје ќе има лет два пати неделно почнувајќи од 18 октомври, четврток.

Со овие директни летови им се нуди поголем избор на клиентите, зголемување на меѓународните патувања, како и можности за трговија а најавени се и ниски цени.

Воведувањето на овие две дестинации во понудата на „Флајдубаи“, имаат за цел да ја зајакнат позицијата на носечка авиокомпанија на Блискиот Исток, но истовремено да понудат и евтини билети за овие дестинации.

Дубаи рај за печалба – Плата 10.000 €, има и за возач и за чистачка – По работа, голф и забави

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1