Конечно ЗАБРАНА за бизарното шоу на секс и насилство „ПАРОВИ“!


„Балканското шоу на срамот“ или „Парови“ во кое публиката виде се. Од стриптизизи, тепачки, , па дури и  секс пред сите, конечно ќе го види својот крај. Регулаторното тело за електронски медиуми во Србија одлучи тоа да биде укинато на 24 часа.

Одлуката стапува на сила утревечер, во 20 часот и се однесува на емитување на шоуто како на телевизија, така и преку интернет.striptiz

Во образложението се наведува дека шоуто може да и наштети на малолетната публика и да предизвика проблеми во психичкиот и во физичкиот развој на таа категорија гледачи. Воедно, забраната е и поради елементите на порнографија што ги прикажуваат учесниците во шоуто.

Од денот кога почна да се емитува, шоуто наиде на бурни негодувања кај граѓаните на Србија, поради тоа што учесниците прикажуваа секакви видови перверзии пред камерите

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1