Копилотот Лубиц имал проблеми со видот


Копилотот Андреас Лубиц кој е под сомнение дека намерно го урна авионот на Germanwings, имал проблеми со видотMAIN-lubitz-andreas

Поради овие проблеми тој на 10 март побарал лекарска помош. Доказите за ова ги открила полицијата при претресот на неговиот дом во Дизелдорф. Колку биле серизони проблемите со видот не е откриено, но двајца службеници инволвирани во истрагата изјавиле за „Њујорк Тајмс“ дека истражните органи не ја исклучуваат можноста тие проблеми да биле од психосоматска природа. Германскиот весник „Велт“, пак, бјави дека полицијата нашла докази дека Андреас Лубиц страдал од „брнаут синдромот“ и дека бил „емоционално, ментално и физички исцрпен“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1