ВИДЕО: Еве како да направите шарени велигденски јајца


Уште некоја недела православните христијани ќе го празнуваат најголемиот празник Велигден по тој повод се вапцаат јајца.

jajca veligden

Децата најмногу се радуваат кога ќе им подарите велигденско јајце и поради тоа ние ви даваме една интересна идеја како да ги израдувте своите малечки.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1