Косовска Митровица во пламен по победата на Србија (ФОТО+ВИДЕО)


Снимките и фотографиите што се постираат на социјалните мрежи покажуваат дека во Косовска Митровица најрадосно се слави победата на Србија над Албанија во вчерашниоt натпревар во Елбасан. Србија славеше со 2:0 со погодоци во 91-та и 94-тата минута.

СРБИЈА! Уживо са моста!Прослава Србије у фудбалској утакмици против Албаније!БРАВО ОРЛОВИ!

Posted by Косовска Митровица on Thursday, 8 October 2015

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1