Косовската полиција не забележала сомнителни поединци или групи


Портпаролот на косовската полиција Баки Келани изјави дека косовската полиција е информирана од страна на македонските власти за инцидентот. Келани вели дека косовските власти не забележале сомнителни активности во близина на границата со Македонија.Kosovo_policija-nivna

– Можеме да потврдиме дека од страна на косовската полицијата не е забележан некаков елемент или движење на поединци или групи осомничени од страна на Република Косово во Македонија и обратно – изјави портпаролот Келани за KALLXO.com

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1