Крадец се заклучил во казино во Влае – Украл 50 000 денари ама вратата сама се заклучила, крадецот останал заробен


Вчераутро околу 06.15 часот во Скопје, во казино на улица „Ангел Динев“ во Скопје, Т.Б. (33) од Скопје влегол во просторијата каде што била вработената Д.М., и се заканил и од касата одзел околу 50.000 денари, од кои 30.000 фрлил кон вработената, а 20.000 денари задржал за себе.

Вработената Д.М. успеала да излезе од просторијата, а лицето останало и вратата сама се заклучила. Т.Б. е приведен и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1