Кралицата Елизабета предупредува: Ќе почне светска војна и многумина ќе умрат


Кралицата Елизабета се сретнала со верски лидери како би разговарале за претстојната глобална војна за која таа тврди дека ќе доведе до судниот ден за човештвото, тврдат британските медиуми.1-queen-elizabeth-ii

На состанокот со рускиот патријарх Кирил и надбискупот Катербери, кралицата рекла: Некој сега ќе мора да ги спроведе неопходните подготовки да се поздрави со саканите, бидејќи не може да се претпостави кој ќе живее, а кој ќе умре. Многумина ќе умрат во овие последни денови – рекле од БиБиСи продукцијата.

-Мојата сакана земја треба да влезе во најмрачниот период во наредните месеци, бидејќи бруталната и апокалиптична војна ќе се води на исток. Јас не сум загрижена за тривијалноста на Божиќ. Загрижена сум поради страшните последици со кои ќе мораме да се соочимие како што воените тапани ќе бидат се посилни – рекла Кралицата.elizabeta-predupreduva

После средбата со Кралицата Елизабета, Партијархот московски ги повика сите земји да се соединат во борбата да го победат злото- пренесува БиБиСи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1