Кралот на хоророт ја напиша најкратката и најстрашна хорор приказна


Американскиот култен писател Стивен Кинг ја напиша својата најкратка и најстрашна хорор приказна која потоа ја сподели на Твитер.stiven_king_1000x0-83831

Некогаш одамна постоеше човек по име Доналд Трамп, кој се кандидираше за претседател. Некои луѓе сакаа да победи, напиша Кинг.gfdgdfgdf

Во едно интервју Кинг изјави дека Доналд Трамп повеќе од плаши од некои ужасни ликови за кои пишува во своите романи.

Претседателските избори во САД се на 8. ноември.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1