Кражба во “Рамстор”- однесен сеф со половина милион денари


ramstor tetovo

Ноќта на 6. јануари, биле ограбени канцелариите на “Палма-трејд” во комплексот “Рамстор” во Тетово.

Непознати сторители провалиле во “Рамстор” и од локалот “Палма-трејд” одзеле метален сеф, во кој имало  565.800  денари и документи.

Металниот сеф е подоцна пронајден во нива од страна на полицијата. Крадците насилно го отвориле сефот и од него ги земале само парите.

 Во тек се мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот .

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1