Крстот ќе се фрла од Камениот мост и во Хром


По повод  верскиот празник Богојавление – Водици традиционално на повеќе места на територијата на градот Скопје ќе се одржи положување на светиот крст во водите на реката Вардар.vodici

Централната манифестација ќе се одржи на мостот на реката Вардар кај хотел „Холидеј ин“ со почеток во 12 часот каде што сообраќајот по улицата Филип Втори ќе биде пренасочен по околните сообраќајници, на потегот од крстосницата со булеварот „Гоце Делчев“ со крстосницата од улицата 11 Октомври.

Во исто време ќе се одржи уште една манифестација на железничкиот мост на реката Вардар во населба Хром. Сообраќајот по улицата Васил Чакаров ќе биде пренасочен по околните сообраќајници на потегот од улицата Плашковска до крстосницата со улицата Иван Цанкар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1