Крвава тепачка во ГУЦ – малолетен ученик заврши во болница


guc skoloКрвава тепачка во скопското градежно училиште “Здравко Цветковски”. Денеска околу 13:15 часот, двајца малолетници претепале ученик од училиштето „Здравко Цветковски“.

Претепаното момче е пренесено во болница, а еден од напаѓачите е откриен и е пренесен во полициска станица, информираат од полицијата.

Засега е познато дека тепачката се случила во училишниот двор. Повеќе детали за физичката пресметка се очекуваат во текот на денот

Прес24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1