КУМАНОВО: Грабнале Србинка која им зела пари ветувајќи дека ќе ги носи во Германија


Штипјанец и двајца радовишани на 8 октомври околу 14 часот, во Куманово во непосредна близина на бензинската пумпа „Макпетрол“, со патничко возило „фолксваген“, се паркирале пред „рено меган“ на српски државјанин во кое била М.С.(40) исто од Србија.KUMANOVO_

Бидејќи претходно на двајца од нив Србинката им зела пари ветувајќи им дека ќе ги носи во Германија, тие насилно ја внеле во нивното возило и заминале за да им ги врати парите.

По кратко време во населбата Карпош во Куманово тие биле запрени од полицајци и биле приведени во полиција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1