Куме враќај парите или ќе те тагнам – Му позајмил на кумот 12.000 евра сега го брка преку Фејс


Очаен човек кој му позјамил 12.000 евра на пријател одлучил да направи фејсбук страница ,, куме враќај парите или те тагнав,, која има веќе повеќе од 3.000 лајкови а човекот се надева дека со 10.000 лајкови ќе му падне срам на кумот, пишува српски Телеграф.

На страницата напишал – помогнете ми да со лајкови го убедиме да ми ги врати парите може ќе му падне срам да не му го објавам името ако види многу лајкови – немам друг начин,, напишал очајниот човек.

Човекот и си се искукал како пријателот освен што не му ги враќа парите туку и му се смее низ град во лице, а од неговите пари си отвара пицерии и нарачува скапи пијалоци во кафеана.

Парите му ги позајмил пред две години и сега се надева дека преку оваа FACEBOOKстраница можеби ќе успее да си ги поврати.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1