Хит Видео – коментирал на реклама за улошки – ЛАЖЕТЕ, НЕ СЕ СРЦКИ КОГА ИМААТ ЃАВОЛИ СЕ


Ричард Нил од минатиот месец, доби умерена интернет слава откако на интернет страната на производителот на санитарни влошки напишал дека ги лажат своите потрошувачи .


Во својата хумористича порака на нивната Фејсбук страница напишал:
– Гледајќи ја вашата реклама, добив мнение дека тоа е прекрасно време во месецот, за време на месецниот циклус жената ужива во возење велосипет ,танцува и ужива во летање со подобран. туууу мака ми е што имам пенис, а не сум женско па и јас да уживав во таа (плава течност) таква е секогаш течноста која се прикажува за тоа каква апсорбирачка мок имаат влошките и нивните крилца. Едвај чекав да дојдат тие денови за да уживам со мојата девојка, да летаме да се галиме смееме …. но ЛАЖЕВТЕ – наместо нежна фина насмеана девојка, возење со велосипед, прекрасна музика – јас добив девојка ЃАВОЛ како од ,, истерувачи на ѓаволите,,-благодарение на вашата реклама  јас точно видов што сакаат жените.

Неговата порака беше лајкувана за кратко време од 100.000 луѓе поради што компанијата реши да му се извини поради тоа во исто така креативно и интересно видео.
Во кратко Видео се појавува наводно директорката на компанијата Keролајн Вилијамс и му вели дека “некои луѓе едноставно не можат да ја поднесат вистината.” Сепак, она што е уште поважно, нивниот одговор има собрано над три милиони лајкови и тоа им се претвори во бесплатна реклама.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1