Купил евтина стара комода – Кога ја отворил фиоката нашол огромно богатство (Видео)


Тој купил користена комода за 100 долари, но буквално бил шокиран кога во една од фиоките пронашол дијаманти, бисери, рубини…

67-годишниот Емил Кондел купил стара комода на распродажба во градчето Белвил во Тексас.

Screenshot_9

Кога продавачот му рекол дека се работи за комода стара 125 години, Емил знаел дека мора да ја има. Цената била само 100 долари, а Емил ниту малку не се мислел, ја купил комодата и ја однел дома.

Емил не можел да замисли дека покрај трите фиоки, комодата содржи уште една сокриена.

На самото дно на комодата пронашол тајна фиока која била исполнета со накит, дијаманти, пари и сувенири.

Погледнете…

Лудодобола

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1