Лажни и дупнати кондоми ја потресоа Кина


kondomiТриесет и седум кинези се уапсени поради тоа што произведувале лажни дупнати кондоми. Според China Daily над 4,6 милиони презервативи вредни околу 8 милиони долари биле запленети во рација во средишниот дел на Кина.

Полицијата уште од февруари ја следела оваа група која преку интернет продавала многу ефтини кондоми. Кога полицијата направила претрес во местото Фуиџан каде што се произведувале кондомите, открила работници кои лубрикантот на презервативите го нанесувале рачно. Сите се уапсени и ќе одговараат кривично

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1