Ледено утро и -19 темература – преку ден сонце и студ


не очекува ледено утро со ниски утрински температури кои ке се движат од -19°C до -7°C и појава на голомразица.

Ке биде претежно сончево и студено. Во вечерните часови и во текот на ноќта ке има услови за појава на голомразица. Слаб променлив ветар. Максималните дневни температури ке достигнат до -7°C односно до 3°C.

Во Скопје во четврток ке биде претежно сончево и студено. Слаб ветар. Во вечерните часови ке има услови за појава на голомразица. Утринската температура од -13°C, а максималната дневна температура ке достигне до -2°C.

Во петок во утринските часови ке има појава на мраз и голомразица поради ниските утрински температури кои ке се движат од -18°C до -6°C, а во текот на денот ке биде претежно сончево и студено. Слаб ветар. Максималните дневни температури ке се движат од -4°C до 5°C.

Од сабота не очекува пораст на температурите и ке преовладува претежно облачно време. Во недела дестабилизација со врнежи од дожд и потопло.

weather4all

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1