Легендарната пејачка тешко повредена во сообраќајка


Легендарната пејачка Диана Рос е повредена во тешка сообраќајна несреќа. Според податоците од светските медиуми, во нејзината лимузина со која одела на концерт, удрил друг автомобил.000was8882811uyk67i67i67i67i67

72-годишната пејачка се пожалила на болки во вратот и главата.

Наводно за судирот е виновен возачот на другиот автомобил а се работи за 22-годишно момче.

Никој друг не е повреден во несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1