Легендарниот српски актер опериран, лекарите ја следат неговата состојба


Актерот и режисер Љубиша Самарџиќ утрово е опериран во Клиничкиот центар во Белград.ljubisa-samardzic-foto-dragan-kadic-1465339432-924343-91275

Љубиша Самарџиќ (80) пред три недели имал одредени здравствени тегоби, по што бил хоспитализиран.

Утрово бил прв за операција, успешно опериран и лекарите ја следат неговата состојба.

Лекувањето ќе продолжи во Клиничкиот центар.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1