Летен пудинг од леб – Видео рецепт


leten-puding-leb1-61243f-800x450Овој пудинг потекнува од Англија и е едноставен, освежувачки летен рецепт кој се подготвува неколку часа пред да го јадете и се чува во фрижидер

– бел леб потопен во шумско овошје и оставен во фрижидер за да добие облик на пудинг.

Прочитај повеќе рецепти на : moirecepti.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1