Љубовна приказна како во бајките


Синтија Ригс (81)  минатата недела на црковна церемонија се омажила за Хаурд Атерби (90).

Ригс, поранешен геолог, која сега се занимава со пишување и води пансион во САД, не мислела често на Атерби откако пред 63 години престанале да работат заедно. Тие биле колеги во Океанографска институција во Сан Диего и во тој период еден на друг на салфетки си пишувале пораки со единствен код кој сами си го смислиле.

love story

Кога минатата година таа примила кратка кодирана порака со сигурност знаела кој ја пратил иако немало потпис.

Во пораката пишувало: „Никогаш не престанав да те сакам“.

Ригс веднаш одлучила да го пронајде.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1