Излечил рак на бели дробиви со лек кој случајно го открил (Видео/Фото)


IzlijeciorakZenica2

Мухамед Селимовиќ од Зеница е еден од ретките луѓе кој одбил да оди на операција за рак на белите дробови откако пет години години прима лек за кој случајно дознал во весник.

На секаде во светот малку или речиси воопшто не се зборува за ефтините лекови со кои успешно може да се излекува рак, особено поради тоа што на огромните фармацевтски лобија не им одговара луѓето да се здрави.

Активисти на „Акција на граѓани“ од Зеница, направиле видео со една позитивна приказна за тоа како Селимовиќ се излекувал од рак кој му ја зафатил левата страна на белите дробови, со големина од 5 сантиметри.

Ова е еден од најсмртоносните видови на рак. Еве ја неговата порака.

IzlijeciorakZenica3

Share Button

Tags:

Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1