Луди Руси – со „Лада“ бркале украински тенк (Видео)


lada tenkНеколку откачени проруски активисти со возило „Лада“ бркале украински тенк, а овие фотографии станаа хит на интернет.

Активистите го бркаат тенкот давајќи им инструкции на војниците да застанат и да го исклучат моторот.

На крајот тенкистот тоа и го направи и му пружи рака на еден од гонителите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1